Reklam
Oyun Kategorileri

Beğenilen Strateji Oyunları


Strateji Oyunları

Strateji, kelime anlamıyla "sevk etme, yöneltme, gönderme, gütme" gibi anlamlara gelmektedir. Strateji kelimesi tarihe ilk olarak askeri alanda kullanıma girmiştir. Askeri strateji; bir savaşta kazanmak için yapılacak askeri harekatın planlanması ve yürütülmesi bilimidir. Strateji oyunlarının bir çoğu da savaş oyunu olduğu için bu kelime bizi ilgilendiriyor. Strateji oyunları arasında yer alan savaş oyunları, defans ve savunma oyunları olarak da anılmaktadır. Strateji oyunları; zeka egzersizi ve daha derin düşünme imkanı sağlayarak, çocukların zeka gelişiminde katkı sağlamaktadır. Strateji oyunları; zorlu şartlar altında, belirli bir plan dahilinde ilerleyebileceğiniz ve çok uzun süren oyunlardan oluşur. Bu nedenle hedefinize ulaşırken, mantıklı hareket ederek, güçten önce zekanın hakim olduğu bir anlayışla hareket etmeniz gerekiyor.

Strateji oyunlarında genel olarak kale savunma oyunları bulunur. Bu tarz oyunlarda bölgenizi savunmaya alıp, düşmanlar ile savaşır ya da siz düşmanın bölgesine girerek, onun kalesini ele geçirmeye çalışırsınız. Bu tarz oyunların yanında daha farklı strateji oyunları da mevcuttur. Örneğin bir satranç oyunu da strateji oyunları arasına girer. İyi bir satranç oyuncusu, aynı zaman da iyi bir stratejisttir.

Zeka gelişimine katkıda bulunan strateji oyunları gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Yaygınlaşmasının yanında artık yeni nesil strateji oyunlarında görselliğe de önem verilmektedir. Bunlara ek olarak, son zamanlarda online, yani gerçek oyuncular ile de strateji oyunları oynayabilme imkanımızın olması, bu oyunları daha cazip hale getirmiştir. www.oyunlar9.com ekibi olarak, sizelere her gün yeni strateji oyunu sunmaya devam edeceğiz.