Reklam
Oyun Kategorileri

Beğenilen Online Oyunlar


Online Oyunlar

Oyun sektörü, teknolojinin ilerlemesi ve beklentilerin artması üzerine sürekli kendini geliştirmiş bir sektördür. Görsellik ve oynanabilirliğin az olduğu 2 boyutlu basit flash oyunlar, yerini zamanla daha efektif, oynanabilirliğin yüksek olduğu, daha kompleks ve 3D oyunlara bırakmıştır. Tüm bunlara ek olarak son zamanlarda sayısı hızla artan ve çoğunluğunu savaş ve imparatorluk oyunları oluşturmak üzre, futbol, araba yarışı, mimarlık, online sohbet, strateji, sosyal yaşam, çiftlik kurma, işletme yönetimi, moda ve daha bir çok alanda artık oyunlar online olarak üretilmektedir.

Online oyunlar, bir server (sunucu) üzerinden birden fazla gerçek oyuncunun aynı anda aynı oyunu oynayabildiği bir ortam oluşturmaktadır. Bu oyunlarda rakipler bazen aynı hedef için beraber hareket edebileceği gibi bazen de birbirlerine rakip olabilmektedir. Bu tarz online oyunların neredeyse tamamına yakını üyelik gerektiren oyunlardır. Ancak tamamı ücretsiz oyunlardır. Üyelik gerektirmelerinin nedeni, oyunların uzun soluklu olmalarından kaynaklanıyor. Bunun anlamı, oyunu istediğiniz zaman kapatıp, aynı üyelik bilgileriyle kaldığınız yerden devam edebilmenizdir. Online oyunları oynayanlar, genelde kendilerine bir char (üyelik) oluştururlar ve sürekli bu char'larını geliştirirler.

www.oyunlar9.com ekibi olarak, en çok rağbet gören ve tamamı ücretsiz online oyunları sizler için derledik. Online oyunların bazıları bilgisayarınıza yükleme gerektirirken bazıları hiç bir yükleme gerektirmeden direk tarayıcınız üzerinden oynanabilmektedir. Bu tarz oyunlarda dünyanın her yerinden gerçek oyuncularla hemn oyun oynayabilir hem de canlı olarak sohbet edebilirsiniz.

Oyunlar 9 ekibi olarak, bu kompleks oyunların anlaşılabilir olması için sürekli detaylı açıklamalar yapmaya ve bu bölümü sürekli yeni oyunlarla güncel tutmaya devam edeceğiz.